Több, mint 150 milliónyi perselypénzt tékozolt el egy szerencsejáték-függő pap

/
/
868 megtekintés

Egyházközsége pénzét tékozolta el a játékszenvedélytől szabadulni képtelen pap.

Több, mint félmillió eurót, azaz több, mint 150 millió forintot játszott el az a 48 éves olasz pap, akit sikkasztásért két év börtönre ítéltek.

A trevisói egyházmegye azt közölte, hogy a férfi bevallotta és bánja tettét, vissza akar térni lelkészi teendőihez. Ehhez persze az szükséges, hogy Isten és az egyház áldásával átessen egy szenvedélybetegeknek szóló terápián, és valahogy elkezdje törleszteni a kimondva is borzalmas összeget.

 

 

A férfi egyébként 2016 októberéig látott el a plébánosi tisztséget a Veneto régióban fekvő Spinea településen. A helyi egyházközség akkori közlése szerint kimerültség miatt vált meg posztjától. Jelen állapotát tekintve, abba mennyire ki lesz merülve, ha majd évszázadokig gürcöl, hogy az eljátszott milliókat visszafizesse.