Az iPhone 14 Pro és Pro Max egy új, az előlapi érzékelőket elrejtő innovatív megoldást is hozott magával, a Dynamic Islandet, azaz a dinamikus szigetet. Volt egy korábbi változata is, amit valaki véletlenül reprodukált.
Akik kényelmességgel, az innovatív ötletek hiányával vádolták az Apple-t, csattanós választ kaptak a szeptemberben (a drágább iPhone 14-ekkel együtt) bemutatott Dynamic Island (dinamikus sziget) megoldással. Korábban még úgy hírlett, hogy egy kis lyuk és egy tabletta alakú kivágás fogja rejteni az előlapi érzékelőket, végül az Apple egyetlen tabletta formájú szenzorsziget mellett döntött. Nem egy egyszerű takarásról van szó, sőt tulajdonképpen a legnagyobb változásnak mondható az iOS-es felhasználói felületnél a notch (szenzorsziget) debütálása óta.
Az idei kivágás zsenialitása abban rejlik, hogy az Apple a kijelzőtől szükségszerűen elvett területet okos felhasználói felület funkcióvá változtatta. A kivágás ugyanis oldalra, lefelé vagy egyszerre mindkét irányba dinamikus tartalmakat tud megjeleníteni a rendszerriasztások és az élő tevékenységek alapján.
Az Apple természetesen nem hagyja, hogy bárki módosítsa a Dynamic Islandet, azonban – írj a BGR – valakinek sikerült, igaz véletlenül, reprodukálnia az eredeti elrendezést, azaz képes volt villanásnyi időre bekapcsolni a két kivágás közötti kijelzőrészt. A Redditen a részletek is megjelentek.
Mindenekelőtt be kell kapcsolni a Sötét módot, majd a háttérben zenét kell lejátszani (ez feltehetően animálja a Dynamic Island szoftvert és animációt). Ezután be kell lépni a Beállítások/Kisegítő lehetőségek/Kijelző és szövegméret menübe, majd itt be kell kapcsolni az Intelligens invertálás lehetőséget. Az alábbi kijelzőkép tűnik fel.
Viszont mindez csupán pillanatokra látható, szinte lehetetlen róla képernyőmentést készíteni. Valószínűleg egy szoftverhibáról van szó, amit az Apple hamarosan javítani fog, hiszen az iOS-nek semm oka sincs arra, hogy aktiválja a szóban forgó pixeleket.