Nagy autósüldözés volt Budapest belvárosában szombat délután. Egy férfi az igazoltató rendőrök elől menekült, ám az ámokfutó útja hamar véget ért és az egyenruhások alaposan megleckéztették a férfit.
Érdekes jelenetsor látott napvilágot Budapestről, ahol szombaton nap közben elfogták a Budapesten száguldozó ámokfutót. A 36 éves férfit közlekedési szabálysértés miatt akarták igazoltatni, ám a sofőr gázt adott és veszélyes hajsza kezdődött – adta hírül a Vaol.hu. A férfit Budán, egy zsákutcában fogták el.
A menekülő férfi eszélyes manőverek sorát mutatta be: több jármű elé bevágott, leszorított autósokat, a padkára is felhajtott.
A hajszának akkor lett vége, amikor a férfi egy szűk utcába kanyarodott, ekkor tolatni kezdett és nekiment egy rendőrautónak. Majd a zsaruk kipattantak és először a sofőr ülése felőli ablakon próbálták kirángatni a férfit, majd a másik oldalon.
A nyomozás során kiderült, hogy a 36 éves sofőrt korábban már eltiltották a járművezetéstől. A gyanú szerint ezúttal ráadásul ittas állapotban ült volán mögé. A büntetett előéletű férfit hivatalos személy elleni erőszak és más bűncselekmények gyanúja miatt letartóztatták. A rendőri fellépés jogszerűségét a Központi Nyomozó Főügyészség külön eljárásban ellenőrzi.